Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 sierpnia 2010

Forma nie nadąża

W e-witrynie ,,Krytyki,, poziom chwilami opada ale potem podnosi się . W sumie do przodu.
A wtedy treść zaczyna rozsadzać formę. Przydałyby się przegródki tematyczne takie jak np. Szwecja, ekonomia itd, na których kontynuowane byłyby rozmowy zaczęte jako komentarze.
Wracając do polemik z tej serii komentarzy.
-Myślenie gnębona, lekko władającego piórem ( a może klawiaturem) , ogranicza
bezkrytyczne odtwarzanie tego co może zobaczyć i usłyszeć w TV, w której jest dużo Balcerowicza nawet bez niego, trochę Korwina też i dużo głębokiej wiary w ideologicznie głoszone tezy.
Bo czymże innym jest jego przewidywanie powolnego upadku Szwecji ,
tylko dla tego, że w niej jest socjalizm, bo wiadomo, że socjalizm jest gorszy od kapitalizmu. Konstrukcja karkołomnie bzdurna. Socjalizm jest gorszy bo ludziom w socjalizmie nie chce się pracować. Kolejna bzdura, a właściwie nieporozumienie dotyczące w końcu wadliwej terminologii. Bo Szwecja ma nowoczesny kapitalizm, funkcjonujący w oparciu o kapitał ludzki tworzony przez szwedzki ustrój socjalistyczny. Szwedzi lepiej pracują, niż w krajach zdominowanych przez neo.
-uzi zastrzelił mnie ,,argumentem,,, że Polski nie stać na leczenie zębów dzieciakom w szkole, bo nie ma na to pieniędzy,,!! Kapitalizm kraju rozwiniętego wXXI wieku ( a w Europie trudna jest pozycja kraju niedorozwiniętego) wymaga aby pracownik był wykształcony, miał zdrowe zęby, był wypoczęty, uspołeczniony i niezestresowany. Dzieje się tak gdy ma miękkie lądowanie, ubezpieczany przez państwo. Wówczas także na rynku może bardziej podejmować ryzyko.
To wszystko można osiągnąć jedynie w ustroju socjalistycznym, nigdy w ustroju kapitalistycznym. Współczesne potrzeby kapitalizmu są inne niż dawniej.
To trochę trwa , bo podlega taktowaniu ewolucyjnemu! Ale nie jest nieosiągalne. Aby sięgać do historii szwedzkiego rozwoju społecznego i gdy spojrzymy na równie kapitalistyczną gospodarkę kanadyjską, gdzie napływa sporo ludzi z całego świata i, prócz Polaków, wtapiają się w drugim pokoleniu w tamtejsze stosunki socjalistyczne.






Brak komentarzy: